Anasayfa + Tasarım + Tasarımcılar
Tasarımcılar

Uluslararası tasarımcı ve mimarlar şu günlerde neyle uğraşıyor? Kim hangi firmayla anlaştı? Hangi koleksiyon, tamamlandı... Hangisi çekmecelerde kaldı?
Tasarımcılar

Dergi ve kitaplardan, tasarım sohbetlerinden kulağımıza çalınan ünlü ya da ünsüz yabancı tasarımlar Türkiye’de nerede satılıyor? İşte sorunun cevabı...
Tasarımcılar

2004, minimalist ama renkli bir seneydi. Yeni yıl; sakin, duygulu, değişken, samimi, çok amaçlı mekânlar ve tasarımlar yılı olacak. Tasarımın ibresi daha çok Doğu’yu gösterecek; yorumlar daha demokratik olacak.
Tasarımcılar

Modanın anti-kahramanı John Galliano, kreatif direktör olarak Christian Dior için yarattiği koleksiyonlarla Paris modasındaki İngiliz istilasına ve houte-couture'nin yeniden doğuşuna öncülük ediyor.
  • Birsel ve Koz'da kadınca kodlar
    Bir tasarım kadınsı veya erkeksi olabilir mi? Elbette. Ya tasarımcının cinsi kimliğine dair ipuçları verebilir mi? Belki... Peki, tasarımda kadınca bir duyarlıktan söz edilebilir mi? Kesinlikle... Kadın tasarımcılar duyarlık ve içgüdülerini ilginç kodlar, diller ve tarzlarla yansıtıyor tasarım çalışmalarına. Ayşe Birsel ve Defne Koz, dünya piyasasında satılan işlerinde kadınca kodları ve sözleri kullanıyorlar.
  • ''Gelecek sınırsız olacak''
    Dünü sevmiyor, endüstriyel tasarımdan hoşlanmıyor. Şiirsel ve sanatsal tasarımı yeğliyor. Dijital estetiğe bayılıyor. Karim Rashid, 21. yüzyılın tasarım çizgisini haber veriyor.
  • ARA