Anasayfa + Tasarım + Malzeme
Malzeme

Teknolojinin son olanaklarıyla yaratılan ve aslında herbiri tasarım ürünü olan çağdaş malzemelere dair en güncel trendler...
Malzeme

Cep telefonu, kahve bardağı, çay poşeti... Tek kullanımlık ürünler hissettirmeden hayatımızı kolaylaştırıyor. Öylesine iyi tasarımlar ki, şikayet vakti bile bırakmadan atılıveriyorlar. Düşünün; günde kaç tane tek kullanımlık ürünle karşılaşıyoruz dersiniz?
Malzeme

Gecenin nesneleri saklaması eskidenmiş! Artık basbayağı ortaya çıkarıyor; yepyeni bir sahne yaratıyor tasarımcılara. Fiberoptik kumaşlar, LED’lerle bezenmiş iç çamaşırları, kendi ışığını veren koltuklar… Gece canlanan ürünler bürüdü dört yanımızı! Sinatra’nın sesi kulaklarımızda, "stangers in the night" tasarım ürünleri olmasın sakın?
Malzeme

Bir markete girdiniz. Diş fırçası alıp çıkmanız gerekiyor. Tahminen şeffaf ambalajlı olanlarda aradığınızı buldunuz. Evde ambalajı –biraz zorlanarak- açtınız ve ürünü çıkardınız. Ambalajı da çöpe attınız. Attığınız, muhtemelen bir blister’di...
  • Edison tasarımcının ilhamı
    Yaratıcılığı coğrafya, kültür birikimimiz, çevremiz şekillendirir diyeduralım, dünyanın dört bir yanından tasarımcılar aynı ilham perisiyle tanışmışa benziyor bugünlerde. "Aynı soruya farklı cevaplar" gözlüğünden iyimser bakışlar atmak mümkün duruma, fakat aklımız kurcalanıyor yine de: Kim sordu bu ortak soruyu?
  • ARA