Anasayfa + Tasarım + Etkinlikler
Etkinlikler

Şaka değil; 1905'te sadece 1049 İsviçre Frankı bütçeyle çadırlarda başlayıp, uluslararası boyuta taşınan ve tasarımdan teknolojiye birçok alanın devlerini buluşturan Cenevre Otomobil Fuarı 100. yılını doldurdu.
Etkinlikler

Hafızanıza yer edinen beşik ahşaptan mı sizin de? Ebatları da büyük, çok büyük... Hani şu “oymalı kakmalı” diye tabir edilenlerden belki de! Latvia Sanat Akademisi ile Riga Tasarım ve Sanat Okulu öğrencileri bebeklik anılarınızı sarsacak bir projeye imza atıp, beşiği yorumladılar.
Etkinlikler

Tendence Lifestyle Fuarı, MesseFrankfurt ve ETMK işbirliğiyle katılan Türk tasarımcıları da ağırladı bu yıl. Tasarımları ''designers from Turkey; design from east to west'' temasına uygun 13 tasarımcı, Demirden'in oldukça yalın tasarladığı standda görücüye çıktı.
Etkinlikler

Tüketimin aslî çarkı; tasarımcı, kullanıcı, üretici ve pazarlamacının buluşma sahnesi Tendence. Tasarımcılar Authentics, Guzzini ve Conrans gibi markalara vizyon sunmak; onlarsa yeni modaları yaratacak ayrıcalıklı fikirleri ilk önce kapmak için yarışıyorlar.
  • Milano’dan ''ilk'' izlenimler…
    Yıl boyu heyecanla beklenen Milano Tasarım Haftası en nihayet 13-19 Nisan arasında gerçekleşti. Binlerce katılımcı son koleksiyonunu sergilerken, Milano sokakları 270 tasarım ''şov''una sahne oldu. Ron Arad, Ettore Sottsass, Michele De Lucchi gibi ikonalarla buluştuğumuz Milano Tasarım Haftası’nı derinlemesine incelemeyi bir sonraki aya bırakıyor, ilk izlenimlerimizi ''fısıldıyoruz''. Gelecek yılın eğilimlerini ne kadar önceden bilirsek o kadar iyi, değil mi?
  • ARA