Anasayfa + Moda
Haberler
''Üç çizgi'' 35 yaşında

Adidas’ın kültleşmiş ayakkabı koleksiyonu “Superstar”, 35. yaşını müzik ve sanat dünyasının yıldız isimleri tarafından yaratılan 35 yeni tasarımla kutluyor.

Yazar : Nalan Çorlu
Dünyanın en çok satan ayakkabı koleksiyonları arasında yer alan ''Adidas Superstar''ın hikayesi bu. 1969 yılında, Adi Dasler tarafından basketbolcular için tasarlanan, sonrasında spor sahalarından fırlayarak ikonlaşan bu ''deniz kabuğu burunlar'', zamanla sadece bir ayakkabı olmayı aşarak, neredeyse kültürel bir bağımlılığa dönüştü.

Bu sene 35. yılını kutlayan Superstar'lar, yaşgünü hediyelerini, müzik ve sanat dünyasının ''star''larından aldı. 35 ünlü ismin kendi Superstar'larını yaratmasıyla ortaya özel bir koleksiyon çıktı. Yıldönümü koleksiyonu; ''Consortium'',''Expression'', ''Music'', ''Cities'' ve ''Anniversary'' olmak üzere toplam 5 seriden oluşuyor. ''Consortium'' serisinde, 6 adet özel ''sneaker'' tasarımı,''Expression'' serisinde ise fotoğraf, grafiti, pop-art ve resim sanatından etkilenerek yaratılan 7 model yer alıyor. ''Music'te de Superstar'ları kültürel ikon haline getiren sanatçılar, kendi ayakkabılarını tasarlama imkanı ile onurlandırılıyor. ''Cities'' serisi, dünyanın önemli metropollerinin ruhunu yansıtırken; Superstar'ın yıldönümü için özel tasarlanan ''Anniversary''; ise, klasik deniz kabuğu burunlu modellerin yeni yorumlarından oluşuyor. Özel koleksiyon Superstar'lar İstanbul Tünel'deki ilk ''Adidas Originals'' mağazasında tutkunlarını bekliyor.
www.adidas.com
Tel: (212) 245 7223

ARA