Anasayfa + Moda
Malzeme
Vitaminli, masöz giysiler...

''Body Care by Lycra''dan dikilen pantalon ve etekleri pek yakında iç çamaşırları izleyecek. Masaj yapan, nem tutan kumaşın bir özelliği yüksek esneme ve toplama katsayısı.

Yazar : Hatice Gökçe

Sihirli giysiler yakında piyasada. Müjdeyi modacılar veriyor: ''Öyle bir gömlek tasarladım ki, üzerine sinmiş bütün kötü kokuları hapsediyor, vücudun doğal nem dengesini koruyor. Ve çorap haline dönüştüğünde de ayağınıza gün boyu masaj yapıyor.'' Artık giysilerimiz ferahlık verecek. Hapsedilmiş her türlü kötü koku yıkamayla akıp gidecek. Bakteri üremesini de kısıtlıyor bu giysiler, çünkü liflerin özelliği dokumaya sızmasını önlüyor. Bedeniniz bu giysilerle gerektiği kadar ısınıp serinleyecek, ferahlık ve tazelik duygusu verecek. Vücudun doğal nem dengesini sağlayan akıllı iç çamaşırları da hazırlanıyor; cildi besleyen, nem dengesini daha iyi koruyan...
Aşamalı sıkıştırma yoluyla masaj yapan bu kumaşın bir özelliği de ayak sağlığında giriyor devreye: Gün boyu masaj yapan çoraplarımız olacak artık. Yeni masaj tekniği bacaklarınızda sıcak/soğuk dengesini sağlayacak. E vitamini içeren çorapların yüzeyi kadife yumuşaklığına erişecek ve cildimiz bu vitamini emerek esneklik kazanacak. Bütün bunlar ''Body Care by Lycra'' sayesinde mümkün olacak tabii. Güzellik teknolojisi, yaşamı kolaylaştıran tasarımlar ve tekstil sektörünün icadı Lycra, zihinsel, bedensel ve ruhsal yepyeni bir alan açıyor. ''Body Care by Lycra'' ferahlık, masaj, nemlendirme ve enerji demek. Ten temasıyla vitamin almak demek. Sihirli kumaşın bütün marifeti elyaf yapısı ile üretim teknolojisinde gizli. Malzemenin mucidi moda dünyasına 40 yıldır öncülük eden Lycra. ''Body Care by Lycra'' adıyla satılacak yeni teknoloji ise tasarımcı ve tüketicilerin yeni idolü olacak.

MODA TASARIMCILARININ İZLEDİĞİ WEB SAYFALARI
* www.nylonmag.com müthiş ilüstürasyonlar, akıllı tasarım fikirleri arenası.
* www.dresslab.com moda, müzik ve sanatın ortak laboratuvarı gibi.
* www.eccentris.com çok parlak online moda dergisi
* www.thisismagazine.com Avant-garde moda sitesi.
* www.jaredgold.com New York'lu ilginç bir tasarımcının sitesi
* Keskin ve seksi tarzıyla www.stellamccartney.com
www.gittigidiyor.com Giyim'e tıklayıp online açık arttırmaya katılın, istediğinizi açık arttırmada satın alın.

ARA