Anasayfa + Mimari + Haberler
Haberler

Eğrisel düzlemler, akışkan yüzeyler, organik formlar... Mimarlar dijital tasarım olanaklarıyla yapısal çevreyi dik açılardan kurtarıyor!
Haberler

Almeria Mimarlar Birliği, 2004 ARCO ödülünü İspanyol mimar Alberto Campo Baeza’nın Almeria’da tasarladığı “Ulusal Sağlık Merkezi” binasına verdi.
Haberler

Hollanda Mimarlık Enstitüsü (NAI), İsveçli mimarlar Jacques Herzog ve Pierre de Meuron'un projelerini retrospektif bir sergiyle ağırlıyor. ''No.250. Bir Sergi: Herzog & de Meuron Mimarisinde Güzellik ve Ziyan'' başlığını taşıyan sergide Londra'daki ''Tate Modern'', Tokyo'daki Prada mağazası ve hala inşaatı devam eden San Francisco'daki ''Young Museum'' gibi güncel projeleri izleyebilmek mümkün.
Haberler

Hareket mimariyi şekillendiriyor, doğal ve inşai çevreye ilişkin algılarımızı doğrudan yönlendiriyor. Aynı zamanda yaşadığımız çevreyi yaratan mimarlara ilham vermeye devam ediyor. Hareket kavramı 21. yüzyılda mimariyi ve kenti nereye götürecek?
  • Türkiye ve dünya mimarlık gündeminden en son gelişmeler, sergiler ve yarışmalar... POST-MODERNİZM'E YENİDEN BAKIŞ
    Frankfurt'taki Deutsches Architektur Museum (DAM) 20. yılını ''Post-Modernism Revisited'' adlı bir sergiyle kutluyor. DAM mimarlık dünyasına kapılarını ilk kez 1984'de, kurucu direktör Heinrich Klotz'un küratörlüğünde, ''Modernism Revisited, Post-Modern Architecture 1960-80'' adlı sergiyle açmıştı.
  • Yeni projeler, yarışmalar ve ödüller
    Dünyaca ünlü mimarların en yeni projeleri, mimarlık ödülleri, uluslar arası yarışmalar hakkındaki son haberler...
  • ARA