Anasayfa + Mimari + Etkinlikler
Etkinlikler

HERZOG & DE MEURON’UN PROJELERİ TATE MODERN’DE

İngiltere’deki Tate Modern dünyanın en ünlü mimarlık ofislerinden birinin, İsviçreli Herzog & de Meuron’un projelerini ağırlıyor.
Etkinlikler

Los Angeles’taki MAK Center, “Structures That Fit My Nature” (Doğama Uygun Strüktürler) başlığını taşıyan bir sergiyle çağdaş mimarlığın en önemli isimlerinden biri olan Avusturyalı mimar Günther Domenig’in iki güncel projesini ağırlıyor.
Etkinlikler

DAM (Deutsches Architectur Museum), 16 Şubat-13 Mart tarihlerinde organize ettiği retrospektif bir sergiyle Mısırlı mimar Hassan Fathy’yi (1900-1989) anıyor. Yaratıcı ve spekülatif projeleriyle tanınan Fathy, geleneksel İslâm mimarisine romantik göndermeler yapıyor, kerpiç malzeme ile kubbe ve tonoz gibi mimari öğeler kullanıyordu.
Etkinlikler

Tokyo'daki Mori Art Musuem,1950 yılından günümüze mimarlık ve şehircilik alanında yapılan deneysel çalışmaları konu alan bir sergiye ev sahipliği yapıyor. ''Archilab: Mimarlıkta ve Şehircilikte Yeni Deneyler, 1950-2005'' ismini taşıyan ve 21 Aralık'ta açılan sergi, 90 mimarın 220 projesi ışığı altında 1950'lerin kentsel ütopyalarını, 1980'lerin dekonstrüktif projelerini, 1990'ların mimarideki teknolojik devrimlerini ve geleceğe dair ipuçları veren günümüzün avant-garde çizgisini ele alıyor.
ARA